Umelecké experimentovanie nadanej Dagmar

Už ako mladé dievča, zistila Dagmar čomu by sa chcela v živote venovať. Bola si istá, že prácu jej snov nájde v oblasti krásy, ideálne funkčného dizajnu. Zistila to už počas štúdií na strednej umeleckej škole, ktorú si vybrala úplne jednoznačne. Už ako malá milovala kreatívnu tvorbu a užívala si všetko spojené s umením. Jej originalita a nápaditosť sa na dielach ukazovali úplne od malička. Prvé dielo, ktoré má v rámčeku je z doby kedy mala necelý rok. Už vtedy bola obdivovaná jej tvorba a rodičia jej prejavovali veľkú podporu. Je však tiež možné, že práve to, že jej rodičia videli v jej dielach toľkú výnimočnosť dodalo Dagmar pocit zdravého sebavedomia a dôveru v jej schopnosti.

Už počas školy sa Dagmar rozhodla, že sa vydá na cestu realizácie interiérov.  Chcela však, aby to bol umelecký interiérový dizajn a veľmi špecifický, proste dizajn vyvierajúci z hĺbky jej umeleckej duše, nič pre bežného klienta. Dagmar bola skutočne celým svojím bytím umelkyňa a bolo to teda cítiť v každej jej životnej oblasti.  Cez obliekanie, bývanie, to akým spôsobom hovorila či chodila. Vo všetkom. Sršala krásou a šmrncom. Jej byt bol vizitkou jej kvalitnej práce.

V jej byte vás hneď na úvod privítala útulná predsieň s okúzľujúcimi výraznými kvetmi, abstraktnými obrazmi a príjemným posedením. Obývacej izbe s určitosťou dominovala nádherná shisha. V obývačke nebol gauč, ale okolo shishe boli len tak pohodené nádherné veľké vankúše rôznych veľkostí. Kuchyňa bola mixom provensálskeho a arabského štýlu. Nevídaná, ale predsa oku lahodiaca kombinácia. Spálňa bola v podstate len obrovskou posteľou zahalenou v baldachýne….

Celý štýl experimentátorky Dagmar sa pohyboval na hrane gýču. Dagmar sa nebála experimentovať, jej štýl bol osobitý a originálny. A čo je hlavné za svojou prácou si sebavedomo stála a vedela si ju obhájiť, a to je vlastne to najdôležitejšie…

Rate this post