My, deti a dovolenka

Premýšľate nad letnou dovolenkou tak povediac po svojom, keď si jednoducho zbalíte veci, naštartujete tátoša a veziete sa kam ste si zaumienili? Znie to skvele, je tu však jeden malý háčik. toy vanA hneď niekoľko- Vaše deti. Tak radi by ste si oddýchli a vyslobodili sa z každodenného stereotypu, že ani možné komplikácie a patálie s deťmi na cestách Vás neodradili a povedali ste si: “A ideme!“ Nie je to síce žiadny Bratislava guide, všetko si organizujete samy, nie je to také pohodlné ako cez cestovku, ale Vy sa stále nenechávate odradiť.

Beriete autosedačku a sadáte za volant. Rozmyslite si však dobre, kedy za ten volant budete sadať. Budete cestovať behom dňa, alebo v noci??? To sú otázky, pri ktorých sa nám núkajú odpovede ktoré majú svoje pre aj proti.

Cestovanie cez deň svoje výhody i nevýhody.

Nebudete unavený pri šoférovaní a predídete tak riziku autonehody pre mikrospánok. To by sme zhodnotili ako najväčšie plus, samozrejme. Môžete sa kochať okolím, je dobrá viditeľnosť atď. Na druhej strane však deti budú vystrájať, vás rozptyľovať. Prestávky na toalety kvôli litrom vypitej kokakoly budú stále častejšie a Vám bude dochádzať trpezlivosť.

V noci sa Vám to pozdáva viac?

happy family

Tak ako cez deň sú tu pozitíva ale i negatíva. Ako prvá nevýhoda je tu znovu už spomínaný mikrospánok. Pri šoférovaní Vás ale nikto neruší, nejdú Vám prasknúť nervy od hlukuv aute pre jačanie ratolestí, no cesta ide o to pomalšie, monotónnejšie. V skutočnosti však ušetríte asi deň navyše na rozdiel od cestovania cez deň, , pretože cesty budú voľnejšie a nebudete zastavovať na už spomínaných pumpách kde vždy niečo v rýchlosti a v strese zabudnete.

Tak? Ešte stále Vás to neodradilo? Nemusí, je to síce na dlhé lakte ale keď pricestujete na čarovné miesto zaliate slnkom a voňavým morom, budete radi, že ste sa nato dali.

Rate this post