Konferenčná miestnosť presne pre vaše potreby!

V kanceláriách často dochádza k oficiálnym aj menej formálnym obchodným rokovaniam a stretávaniu zamestnancov. Väčšina firiem preto zriaďuje priestory, ktoré sú určené k rôznym poradám alebo rozhovorom s klientmi. Často s pomocou stavebných partnerov (ako napr. delta slovakia) ktorý poradia počas stavby priestorov ako sa obstarať.

V konferenčnej miestnosti by mala byť príjemná atmosféra a pohodlie. Klient, s ktorým sa jedná, by nemal nervózne posedávať na stoličke a premýšľať o tom, akú polohu zvoliť, aby ho chrbát bolel čo najmenej. Pohodlie zabezpečí, že sa klient bude sústrediť iba na zástupcov firmy a to, čo mu hovorí. Poradíme vám, ako čo najlepšie zariadiť konferenčnú miestnosť, aký materiál je vhodný a nezabudneme ani na problematiku farieb.

Nábytok

Klasickou súčasťou konferenčnej miestnosti je konferenčný stolík a stoličky. Ak ale chceme miestnosť vybaviť viac neformálne, môžeme pridať pohodlné kresielko alebo pohovku. Všetky kusy nábytku by spolu mali ladiť, ale fantázii sa medze nekladú. Dnes sa dajú kombinovať rôzne typy materiálov, tvarov i farieb. S citlivým prístupom sa dá vytvoriť naozaj štýlový priestor.

Dôležitou vlastnosťou konferenčných stolíkov a konferenčných stoličiek je ich praktickosť a ľahká udržiavateľnosť. Príjemným ozvláštnením je v tomto zmysle konferenčný nábytok na kolieskach, ktorý umožní rýchly presun nábytku a zvýši variabilitu miestnosti. Stolík možno v prípade potreby ľahko premiestniť a získať tak potrebný priestor ďalšej fázy rokovania – napríklad prezentáciu výrobku.

Tvar a veľkosť konferenčného nábytku

Tvar a veľkosť konferenčného nábytku záleží na veľkosti miestnosti. Premýšľať musíme aj nad pohodlím. V poslednej dobe sa totiž do módy dostal nábytok japonského štýlu, ktorý je veľmi nízky. I keď nemôžeme japonským konferenčným stolíkom uprieť istý pôvab a eleganciu, musíme zvážiť, nakoľko nám bude pohodlné, keď sa pred každým dúškom kávy budeme musieť zohnúť až k zemi. Ideálna výška konferenčného stolíka je medzi 40 a 50 centimetrami. Treba ho ale vhodne skombinovať s veľkosťou a výškou stoličiek, prípadne pohovky či kresielok.

Konferenčný nábytok je dnes k dostaniu v neprebernom množstve tvarov a dizajnov. Vždy ale platí, že v jednoduchosti je sila a tiež krása. Výhodou stolíkov sú najrôznejšie skryté priehradky. Konferenčná stolička musí byť zase predovšetkým pohodlná.

Ak chceme aby nábytok sa perfektne hodil do miestnosti ktorú dávame dohromady, je to výborný nápad si dať spraviť nábytok na mieru.

Farebné prevedenie

A ako na farby? Svetlé farby opticky zväčšujú priestor a zosvetľujú ho. Tmavé naopak pôsobia trochu smutne a ťažko. Na druhej strane sú omnoho elegantnejšie. Pre veselé povahy je farebný nábytok v odtieňoch žltej, oranžovej, zelenej alebo napríklad modrej. Studené farby ako svetlo modrá alebo zelená nás príliš neohrejú, naproti tomu oranžová a žltá vyžarujú teplo. Do konferenčných miestností sa hodí nábytok farebne skôr striedmy. Ak ale tmavé stoličky a tmavú pohovku ozvláštnite farebným stolíkom, nič nepokazíme. Stačí zapojiť fantáziu a nič nepreháňať.

Rate this post