Nerobte týchto 6 chýb pri navrhovaní vášho exteriéru

Izby v dome sú celkom jednoduché na zariadenie. Jedáleň sa používa na stolovanie, spálňa na spanie, kúpeľňa na kúpanie a podobne. Spôsob, akým pristupujete k navrhovaniu vášho vonkajšieho priestoru, je vašim osobným rozhodnutím, ale je potrebné dodržiavať niektoré základné pravidlá. Tak, ako kaviarenské kreslá pasujú skôr do kaviarne, na zariadenie záhrady bude lepšie vyhovovať záhradný nábytok.

Ohnisko

Vytvorenie ohniska je nevyhnutnou súčasťou inteligentného dizajnu vonkajšieho priestoru. Ohniskové body pomáhajú viesť oko do priaznivej časti priestoru a preč od menej priaznivej oblasti. Môžu tiež pôsobiť ako zaujímavé miesta.

Vertikálny priestor

Ak je vo vašom vonkajšom priestore stena alebo dve steny, využite priestor pomocou váz s vysokými okrasnými trávami, viniča,alebo kríkov. Zvážte aj použitie závesných vonkajších svetiel, lustrov alebo zvonkohry.

Štýl alebo dizajn

Ak nemáte potuchy, ako svoj priestor vyzdobiť, zvážte architektonický štýl svojho domu spolu s jeho rozmermi a použitými vonkajšími materiálmi. Tiež si pozrite v dome vzory a podrobnosti, ktoré môžete replikovať vo svojej záhrade.

Neťahajte starý nábytok na záhradu

Niektorí nadšenci sa nechajú uniesť tak, že zabudnú, že vybavujú vonkajšiu časť. Možno ste už videli niekoho terasu, ktorá vyzerala ako obývacia izba, ale tá v dome. Pohovka, konferenčný stolík a dokonca aj falošné rastliny vonku nemajú čo robiť. Vždy je dobré dosiahnuť plynulý prechod medzi interiérom a exteriérom, ale použitie starého nábytku, nie je dobrá voľba.

Žiadne rastliny

Mysleli ste si, že ste zahrnuli všetky komponenty? Máte peknú súpravu na sedenie, niekoľko príležitostných stolov, osvetlenie, ale stále to nie je ono? Niečo zrejme chýba. A čo rastliny, nezabudli ste na rastliny? Rastliny môžu pomôcť zmäkčiť vonkajší priestor. Ak vyberiete múdro, môžete do zmesi rastlín pridať aj sladko voňavú plumériu alebo gardéniu. Jej vôňa sa bude šíriť záhradou a navodí vám príjemne pocity.

Zlé usporiadanie nábytku

Pri navrhovaní terasy premýšľajte o usporiadaní sedenia a vytvorení konverzačných priestorov. Pohovka alebo stoličky by mali byť dostatočne blízko, aby ste mohli viesť rozhovor bez toho, aby ste kričali, ale tiež je potrebné ponechať dostatok priestoru na pohyb. Stoličky by sa mali zhromažďovať okolo stola na nápoje alebo taniere.

Rate this post