Netlač rieku, tečie sama

Zuzka sa už pol roka snažila so svojim mužom o bábätko. Každý mesiac netrpezlivo očakávala a zatiaľ sa stále dostávalo len k sklamaniu. Otehotnieť sa jej nedarilo. Zároveň ďalšia vec, ktorá nevychádzala úplne podľa jej predstáv, bola jej práca. Pracovala vo firme na tabakové výrobky a ona konkrétne distribuovala vodné fajky – shishe na celé Slovensko. Práca to bola síce dobre platená a nie až tak náročná, ako zarytej nefajčiarke sa však táto práca štítila a pred pár rokmi ju vzala len preto, že už dlho bola bez práce a potrebovala financie.

Keď prešlo 6 mesiacov bez vytúžených dvoch čiarkach na ceste, povedali si Zuzana aj jej manžel, že to príde kedy má a asi vtedy, keď to budú najmenej čakať a začali sa zaoberať svojim súčasným životom. Najprv sa začali sústrediť na kúpu vlastného bytu, Zuzana si už začala dokonca vyhľadávať aj stránky, ktoré ponúkali realizácie interiérov ako s manželom vždy chceli, ale veľmi dlho nevedeli nájsť ani vytúžený byt.

Bez bytu a bez dieťaťa, potrebovala sa Zuzana niečím zamestnať. Niečím, čo nie je závislé na toľkých vonkajších podmienkach a má to v podstate vo svojich rukách. Už dlhšie jej napadalo, že urobí niečo so svojou váhou. Pri svojich 175 centimetroch mala 95 kíl a už dlhšie s nadváhou chcela niečo urobiť.

Konečne sa do toho poriadne pustila. Úprava stravy, pravidelné cvičenie a šlo to. Stačili tri mesiace a zhodila 15 kíl. Popri sústredení sa na svoj cieľ vlastne skoro zabudla na to, že stále nežije vo svojom vysnenom byte a nie je tehotná. Ale ako to už býva, hneď ako to pustila, objavilo sa to. A ešte v dokonalejšej podobe ako si predstavovala. Byt a aj požehnaný stav.

Zuzka už vie a preto chce odovzdať ostatným – netlač rieku, tečie sama. Plyňte s tým, čo vám život prináša. Všetko je v poriadku.

Rate this post