Posteľné rošty pre matrace

Iba málokto sa niekedy zamýšľa nad tým, že posteľ nie je len jeden kus ale skladá sa z jednotlivých častí, ktoré držia pohromade. Správna posteľ sa skladá minimálne z troch častí a to je drevená konštrukcia lôžka, matrac a neodmysliteľnou súčasťou sú posteľové rošty.

Dá sa povedať, že rošt je ešte dôležitejšia časť postele, ako matrac, pretože jeho životnosť by mala byť trvalá, narozdiel od matracu, ktorý sa zvykne aspoň raz, dvakrát meniť. Dobre vybraný rošt predlžuje výdrž ale aj funkčnosť vášho matraca. Odľahčuje ho v zaťažení, ktoré by inak niesol sám a oveľa rýchlejšie by sa opotreboval. Matrace, ktoré sú tenšie ako 7cm je rošt doslova nevyhnutnosťou. Rošt taktiež odvetráva matrac, chráni ho pred vlhkosťou a vytvára tak prostredie, v ktorom sa nedržia roztoče alebo plesne, minimálne sa im v tom prípade lepšie predchádza. Pri výbere dobrého roštu treba zvážiť hneď niekoľko faktorov a to napríklad finančné, váš zdravotný stav, hmotnosť a podobne.

postelny-rostRošty sa dajú dokonca aj ľubovolne polohovať a nastaviť podľa toho, ako vám to vyhovuje. Ak sa rozhodnete kupovať rošt, určite tak urobte predtým, ako kúpite matrac, prípadne ich kupujte spolu a nechajte si poradiť, pretože nie všetky rošty sedia alebo znášajú určité typy matracov. Rošty môžeme rozdeliť do troch kategórií a to pevný rošt – latový, vyrába sa väčšinou zo smrekového dreva a takmer vždy sa s ním stretávame v súčastnosti pri kúpe novej postele. Lamelový rošt vám bude určite vyhovovať, ak máte náročnejšie požiadavky. Tento rošt je vyrobený z lamiel, nielen z umelých materiálov ale aj z bukového alebo brezového dreva. Ideálny počet lamiel je 30. Viacero pružných lamiel na rošte plnia svoj účel lepšie a prispôsobujú sa tlaku vášho tela, vďaka ktorému sa ohýbajú do správneho tvaru. Matrace vhodné na tieto lamelové rošty sú najlepšie zo studených, či lenivých pien, ktoré majú podobné vlastnosti a to, že sa vedia dobre ohnúť a sú veľmi prispôsobivé. Tretí rošt je tanierový. Tento rošt je najlepší, aký môžete na trhu nájsť a to hlavne vďaka anatomickým zónam, ktoré podporujú ideálne rozloženie váhy tela na matraci. Každá jedna časť matracu sa dá nastaviť v 2 tuhostiach, čo je najlepšia voľba pre zákazníkov s väčšími proporciami. Mäkšie tanieriky, ktoré sa nachádzajú v ramennej oblasti pri polohe na boku zaisťujú správnu oporu chrbtice. Taktiež ju zaisťujú vystuženia pri bedrovej časti tela. Rošt zaisťuje výborné prevzdušnenie matraca. Rozmer roštu sa dá urobiť na mieru, ale samozrejme nájdete aj rošty v klasických, štandardných rozmeroch ako je 200 x 90 cm, alebo 195 x 89 cm. Rošty neni problém nájsť aj pre atypické rozmery postele.

Rošty sa dajú kúpiť či už polohovateľné, alebo rovné. Tieto typy nájdete s pevnými ale aj pružnými lamelami. Nikdy neviete, kedy budete chcieť posteľ polohovať, preto je tento polohovateľný rošt ideálnou možnosťou kúpy. Pokiaľ máte problémy so srdcom, môžete si z času načas polohovať nohy do výšky hrudníka, čo vášmu srdcu výrazne uľaví. Ďalší krok je už len na vás, aký rošt je pre vás ten najvhodnejší, preto neváhajte a navštívte overeného výrobcu, ktorý vám určite rád poradí a vyberie rošt, ktorý vám bude sedieť najviac.

Rate this post