Ako by mali vyzerať ideálne postieľky pre bábätká?

dieťa v drevenej postieľke

Postieľky sú kusom nábytku, ktorý je v prvých troch rokoch dieťaťa spätý s jeho životom. Bábätko v nej strávi veľa času času, a preto je jej výber dôležitý, najmä čo sa týka samotného vývoja dieťaťa. Sústrediť by ste sa tiež mali na vhodnosť materiálu, pretože detská izba a nábytok má byť pre dieťa vhodným a bezpečným miestom. 

Aká by mala byť konštrukcia postieľky pre bábätko?

Pri výbere postieľky pre bábätká je výhodnejšou alternatívou vybrať postieľku, ktorá bude mať kolieska. Postieľky pre bábätká je potrebné neustále premiestňovať, a práve pri druhoch oceníte, to ako vám dokážu uľahčiť presúvanie. Kolieska sa tak stanú vašim pomocníkom pri presúvaní postieľky, pretože vďaka nim budete môcť postieľku premiestňovať po celom dome, obzvlášť vám bude “vďačná” detská izba. Nábytok sa tým pádom musí postieľke prispôsobiť. Keďže väčšina klasických postieľok sa skladajú s priečok, mali by ste zdať na dostatočné medzery, aby neboli príliš veľké. Ak by boli priečky príliš veľké, dieťa by si cez ne mohlo ľahko prepchať hlavu. Nezabúdajte na mäkký a príjemný matrac, ako súčasť postieľky!

Ktorý materiál je pre postieľku vhodný?

Pri kúpe postieľky pre bábätko máte na výber z dvoch materiálových variant, a to je drevená alebo plastová postieľka. Nábytok do detskej izby by si mal zachovať kvalitný výber materiálov, ktorý vám aj niečo vydrží, čo sa tak úplne o plastových postieľkach povedať nedá. Drevené postieľky sú síce drahšie, ale taktiež aj stabilnejšie. Detská izba by preto mala mať nábytok, ktorý je kvalitne spracovaný a stabilný pre detské využívanie. Postieľky pre bábätká vyrobené z plastu pôsobia veľmi lacným dojmom oproti tým dreveným. Ak si môžete dovoliť drevenú kvalitu, rozhodne sa nebojte do nej investovať! 

Je potrebný k postieľke aj polohovateľný rošt?

Rošt síce nie je povinnosťou pre detské postieľky, avšak je tiež veľkou výhodou. V prípade, že máte malé deti, tak je dobré ho vybrať. Keď si bábätko bude vedieť sadnúť, tak mu rošt umožní lepšie opretie. Okrem toho tak budete mať lepší prístup k svojmu dieťaťu.

Rate this post