Vysoké Tatry sú náš klenot

Ak máte radi čerstvý horský vzduch, nedotknuté pramene, jazerá, vodopády, slnečný svit, úchvatnú flóru a výhľady na hory, Vysoké Tatry sú pre vás ideálne miesto. Ubytovanie v Poprade je ideálnym mestom, z ktorého môžete chodiť na rôzne výlety. Vysoké Tatry sú miesto, kde si na svoje prídu rodiny s deťmi, športovci, seniori, no asi skrátka všetci. Pre aktívnych rodičov nie je problém vybehnúť na lesné chodníčky s detským športovým kočíkom.

Ľudia, ktorí milujú hory, určite pochopia tieto myšlienky:

  • Keď trávite čas na horách, nájdete hlboký pokoj. Je to jedinečný pocit pokoja, ktorý musíte zažiť, aby ste mu porozumeli. Filtruje sa cez vás a zostane s vami aj po odchode. Pri chôdzi v  prírode si chvíľu oddýchnite a premýšľajte. Vážte si ticho a počúvajte ticho. Budete radi, že ste tam.
  • Hovorí sa, že musíte vyšplhať na veľkú horu, aby ste si uvedomili, aký ste malý. Čím vyššie stúpate, tým viac to oceníte. Pozerajte sa na svet z výšky. Svet je úžasný.
  • Keď ste na horách, váš pohľad na čas sa zmení. Máte pocit, že čas sa zastavil. Na horách sa zdá, že čas plynie úplne inak ako v bežnom živote.
  • Všimnete si, aký úžasne čistý vzduch je na horách a prírode. Čistota a sviežosť toho, čo vdychujete na horách obohacuje život. Uvedomujete si, ako je vzduch, ktorý obvykle dýchate, znečistený.
  • Na horách sa rýchlo naučíte zdravo rešpektovať počasie. V určitých oblastiach sa podmienky môžu stať veľmi rýchlo nebezpečnými. Naučíte sa, že v prírode je krásne každé počasie a pochopíte, akú silu príroda má.
Rate this post