Dobrý biznis? TV program!

Veľkým biznisom v televízii a súčasťou televíznych programov sú rôzne súťaže, rodinné ale aj charity. V minulosti sa objavovalo kopec rodinných súťaží, založených či už na srande, pomoci druhým, ale vždy bol podtón rovnaký a to peniaze.

Umelo si podplatiť publikum, každý jeden účastník v hľadisku má dobre zaplatené a to si TV program platí, v podstate, iba tlieskanie. Dokopy sa tam vyskytne možno jeden-dvaja príbuzní, alebo priatelia na každého súťažiaceho.

Zvyšok sú komparzisti, ktorí vypĺňajú medzeru, ktorá ma naoko pôsobiť hlavne prirodzene. Hrá sa o peniaze, áno, ale to je všetko psychologické, keď donútia hráča pred garantovanou hranicou skončiť, aj keď vlastne vedel správnu odpoveď.

Rodinné súťaže sú tiež o tom istom, čím viac ľudí v programe, tým viac peňazí, čím zaujímavejšia rodina, tým väčšia sledovanosť, čím väčšie intrigy a rozbroje, to má pritiahnuť ľudí pred obrazovku a tak to aj naozaj funguje.

Dnes ľudí nezaujímajú bežné, šťastné, príbehy ľudí. Čím viac odlišné, tým zaujímavejšie. A je jedno či v dobrom alebo v tom smutnejšom slovazmysle. A na tomto ťažia všetky televízne programy. Niečim sa odlíšiť, ponúknuť viac. Bola by krivda, nespomenúť, charitatívne akcie a pár podobných programov, ktoré robia prostredníctvom živého vysielania zbierku na pomoc ľudom, alebo pomoc tam, kde je to naozaj treba.

To je dobre cielená reklama, treba už len dúfať, že peniaze naozaj prídu tam, kde majú. Je fajn, že aj televízia vie byť veľkodušná a použiť peniaze, ktoré vie takouto cestou veľmi rýchlo zarobiť, aj nie na seba, ale na tých druhých. Tieto televízne programy sa neuskutočňujú príliš často, ale je fajn, že si držia svoj štandard a vysielajú sa pravidelne, minimálne raz – dvakrát do roka.

Predsa len, televízia je mocnosť, ktorá si vie ľudí podmaniť, vie spraviť dobrú reklamu a občas aj pookriať a poslúžiť tam, kde je to treba. Snáď si to udrží.

4.7/5 - (6 votes)