Mám rada, keď je čisto

Autor: Čistiace prostriedky

Biznis: 

Čistota – pol života. To vedeli už naše babičky. Od nepamäti sa vždy kládol veľký dôraz na čistotu a hygienu. Aj dnes má veľa chorôb pôvod v tom, že si neumývame ruky, na ktorých sa usádzajú baktérie a choroboplodné zárodky. Základné hygienické návyky v nás vypestovali rodičia už o detstva. Umyť si ruky, keď prídeme z vonku, po použití toalety, pred jedlom. Baktérie sú všade vôkol nás a cvičia našu imunitu. Najnovším vynálezom v dnešnej dobe sa stávajú tekuté alkoholové gélové prípravky na dezinfekciu rúk, ak nemáme k dispozícii vodu. Aj keď podľa najnovších štúdií vraj spôsobujú viac škody ako účinku. Chemikálie v nich môžu presušovať pokožku, potláčať potiaci efekt. Z chemikálií z čistiacich práškov stúpa počet kožných alergií. Avšak v tomto smere sa sprísnili požiadavky na testy kvality, aby sa vyhlo týmto nežiadúcim účinkom a vôňa čerstvo vypratého voňavého prádla šírila sa do okolia a povzbudzovala naše zmysly. Čistota vonia. Všimli ste si?

Ak nedáme na rady starých materí, môžeme si vybrať na udržanie poriadku a čistoty v domácnosti zo širokej škály ponuky od výrobcov čistiacich prostriedkov, ktorí sa predbiehajú v kvalite ponúkaných produktov pre domácnosť. Udržanie poriadku a čistoty v domácnosti je nekonečným príbehom a stresom, pritom stačí len vedieť a použiť ten správny, ktorý najlepšie vyhovuje z hľadiska účinnosti s ohľadom na cenu. Hoci, už len umývanie podlahy môže byť dosť náročným technickým procesom, ak nezvolíme vhodný saponát do vody a typ mopu, aby sme pri umývaní nezanechávali šmuhy na podlahe. Niekomu vyhovujú čistiace prostriedky, ktoré viac penia, iným naopak. Vzhľadom na vzrastanie počtu uvedomelých zákazníkov, pokiaľ ide o postoj k životnému prostrediu, na trhu pribudli BIO a ekologicky vhodné prípravky, ktoré odbúravajú negatívne vplyvy účinku na našu planétu. Mení sa forma niektorých čistiacich prostriedkov. Kto by bol voľakedy tušil o tekutom pracom prášku Persil.

Špeciálna kapitola, čo sa týka čistenia, sú nerezové riady, nerezové batérie, nerezové povrchy – skrátka všetko z nerezu. Tu špeciálne treba voliť čistiace prostriedky na to určené, aby sa leskli ako za nova. Tiež mi chvíľu trvalo, kým som objavila. S použitím správneho čistiaceho prostriedku je čistenie hračka. Veľakrát nezáleží na tom, ako, ale čím. Preto veľa voňavých km v domácnosti.

Umývanie okien už tiež spôsobuje menšie starosti, odkedy vedci vynašli multifunkčné rozprašovače a čističe okien a mikrohandričky na leštenie sklených tabúľ.

Vyznať sa v jednotlivých druhoch a typoch bytovej chémie začína byť pomaly problém. V tejto súvislosti jedna kuriózna historka na záver, keď sa kamarátka uchádzala v zahraničí o prácu pomocnej sily na čistenie kancelárií a domácností, kedy neprešla pohovorom, pretože v prípade istých prostriedkov si nebola istá, na čo by ich použila. Nebola dostatočne pripravená. Ako bolo spomenuté už v úvode, nie je dôležité ako, ale čím budeme čistiť.

Stránka biznisu: http://www.ingotto.sk/kategoria/cistiaca-a-sanitarna-technika-profesionalna-cistiaca-chemia-cistiace-prostriedky

Rate this post