Online pomoc pre obce a mestá

Autor: Katalóg firiem

Biznis:

Aj katalóg firiem môže mať svoju špecifickú úlohu. Jedným takým je portál zameraný na obce a mestá. Neponúka na predaj obce či mestské časti. Je zameraný na firmy, ktoré svojím poslaní napomáhajú kvalitnejšiemu rozvoju miest a obci.

Za dopytovým katalógom stojí firma Monex. Jej vedenie pochopilo, že informácie hýbu svetom a preto mestá či obce, ktoré chcú začať verejné obstarávanie, ich jednoducho potrebujú. Preto portál slúži na zadávanie dopytov pre firmy, ktoré chcú svojimi službami či výrobkami poskytnúť adekvátny rozvoj všade tam, kde to je potrebné.

Ako starosta obce či primátor mesta môžete na portáli umiestniť svoj inzerát. Môže sa týkať dopytu na cenové ponuky, ľahko tu získanie prieskum trhu, nájdete tu informácie o jednotlivých produktoch či službách, ktoré potrebujete. Ak nie ste rozhodnutý pre konkrétnu firmu, isto napomôže možnosť zaslania katalógov od viacerých firiem, čo je plus pri rozhodovaní sa. Pohyb na stránke je jednoduchší kvôli prehľadnému rozdeleniu firiem do príslušných rubrík, takže nemusíte hľadať podľa kľúčových slov, ak sa vám práve nechce.

Portál však neslúži iba pre mestské či obečné úrady. Informácie pre svoje ďalšie fungovanie tu nájdu materské školy, školy či iné výchovné zariadenia. Ak pracuje vo verejnej správe, tento web bude užitočný aj pre vás.

Pre obce či mestá môže byť zaujímavá ponuka firiem, ktorá sa zaoberá štrukturálnymi fondami či Eurofondami, o ktoré samosprávy často žiadajú. Je známe, že nato, aby ste finančnú dotáciu z EU dostali, musíte vypracovať projekt. Práve táto sekcia ponuka približne stovku firiem zaoberajúcich sa týmto segmentom. Firmy dokážu vypracovať projekty a zabezpečiť podklady k žiadostiam o grantové prostriedky, vypracujú podnikateľký plán, zanalyzujú vaše financie a vytvoria k tomu dokumentáciu. Nemenej dôležitý je aj marketing.

Odvekým problémom hlavne menších miest či obcí bol a bude odpad. Čierne skládky mimo obytnej zóny, povyhadzované staré spotrebiče popri ceste. S týmito pomerne neestetickými problémami sa denne stýkajú starostovia miest a musia ich riešiť na vlastné náklady. Separovanie odpadu nie je žiadnou novinkou  a ak momentálne hľadáte firmu, ktorá by vám zabezpečila zberné nádoby, skúste vyhľadávanie tu. Okrem toho tu inzerujú firmy zaoberajúce sa zametaním, zimnou údržbou komunikácií. Isto tu nájdete firmu predávajúcu či prenajímajúcu krovinorezy, píly,drviče, všetko potrebné náradie na údržnu zelene v meste či obci.

Ak plánujete po dlhej zime zrevitalizovať zeleň, môžete to robiť vlastnoručne. S pomocou ochotných dobrovoľníkov ide všetko ľahšie a uštríte aj pár euro v rozpočte. Ak však potrebujete väčšie úpravy, plánujete nové parky, v zozname firiem nájdete jednak projektové firmy, ktoré splnia vaše predstavy do detailov. Postarajú sa o váš návrh, iná firma o realizáciu, niekto o závlahu.

Výhodou online databáz firiem je, že tu nájdete všetko, čo potrebujete. Na jednom mieste nájdete firmu, ktorý sa postará o skultúrnenie vašej zelene, iná firma zorganizuje kultúrne podujatie napríklad pri výročí založenia mesta či obce. Na druhej strane kladie dôraz na potreby samospráv. Ak potrebujete firmy, ktoré by sa prihlásili do verejného obstarávania, jednoducho svoju výzvu vložíte na tento portál a už len počkáte, kto sa do súťaže prihlásil.

Stránka biznisu: http://www.zoznamfiriem.com/

Rate this post